Check in Budapest 11.

előadások és kerekasztal beszélgetések az ACAX | Nemzetközi Kortárs Képzőművészeti Iroda szervezésében

Chantal Beret, a Centre Pompidou kurátora és Jeremy Lewinson, független kurátor (London) előadása

Időpont: 2009. szeptember 23. (szerda) 19.00
Helyszín: Ernst Múzeum (1065 Budapest, Nagymező utca 8.)

Közgyűjtemény – Magángyűjtemény; Mi a különbség?

Chantal Beret és Jeremy Lewison előadásában a modern és kortárs köz-, illetve magángyűjtemények szerepe, felelőssége és küldetése közti különbségeket veszik számba. Lewinson elsősorban a Tate gyűjteményének igazgatójaként és a Kadist Art Foundation gyűjteményi tanácsadójaként szerzett tapasztalataira alapozva beszél a témáról, míg Beret a Centre Pompidou gyűjtési és archiválási stratégiáit mutatja be.

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

Az előadás nyelve angol.

Jeremy Lewison Londonban élő független kurátor. Pályafutását a cambridge-i Kettle’s Yard kurátoraként kezdte. Később a Tate Gallery gyűjteményének igazgatója lett, kulcsszerepet töltött be a Tate londoni terjeszkedésében, valamint a Tate Modern létrehozásában. Számos kiállítást szervezett, többek közt Ben Nicholson, Brice Marden, Anish Kapoor és Sol LeWitt munkáiból. 2002-ben vált meg a Tate-től, azóta független kurátorként és művészeti tanácsadóként tevékenykedik, többek között a párizsi Kadist Art Foundation-nél.

Pillanatnyilag Alice Neel retrospektív kiállításán dolgozik, valamint a stockholmi Museet Moderna számára rendez Turner, Monet és Cy Twombly tárlatot. Jelenleg a Kadist Art Foundation-ben látható Capturing Time című kiállítása, mely Tacita Dean, Simon Starling, Katinka Bock, Zarina Bhimji és Christiane Baumgartner munkáit mutatja be.

Számos kiadvány szerzője, nevéhez fűződik többek között az Interpreting Pollock, Looking at Barnett Newman, Henry Moore, illetve Brice Marden katalógusa.

linkek:

www.kadist.org

www.tate.org.uk

www.kettlesyard.co.uk

Check in Budapest:

Az ACAX Check in Budapest programja 2009-ben folytatódik.

2008 őszétől az ACAX | Nemzetközi Kortárs Képzőművészeti Iroda nagyszabású programsorozatot indított, melynek keretében eddig közel harminc külföldi kurátor és kritikus kapott meghívást néhány napos budapesti tanulmányútra. A program célja, hogy műterem-látogatások és találkozók során minél több nemzetközi szakember ismerkedjen meg a hazai képzőművészeti közeggel és annak szereplőivel. A meghívott résztvevők nyilvános előadásokon és panelbeszélgetéseken mutatják be az érdeklődőknek tevékenységüket, szakmai elképzeléseiket és saját szcénájuk aktuális helyzetét.

A Check in Budapest eseményei különböző tematikai fókuszpontok köré szerveződnek. A meghívott vendégek olyan, az érintett témákban járatos nemzetközi szakemberek, akiket eddigi szakmai teljesítményük és terveik tesznek izgalmassá a magyar közönség számára.

A 11. Check in Budapest program az ACAX kezdeményezésére, a Transitland projekt keretében valósul meg. A Transitland az InterSpace (Szófia), a transmediale (Berlin), és a ACAX | Ludwig Múzeum (Budapest) közös projektje.

Az ACAX | Nemzetközi Kortárs Képzőművészeti Iroda a Ludwig Múzeum-Kortárs Művészeti Múzeum szervezeti keretében működik.

Kapcsolat:
ACAX | Nemzetközi Kortárs Képzőművészeti Iroda
ACAX | Agency for Contemporary Art Exchange
1065 Budapest, Nagymező utca 8.
(kaputelefon 101, bejárat a társasház lépcsőháza felől)
Tel: + 36 1 501 4111
Fax: + 36 1 501 4112
E-mail:
Web: www.acax.hu