Videó prezentációk 18. – Uglár Csaba

Az Áthallás Videoművészeti Fesztivál, Budapest részprogramjaként elindult a havonta megrendezendő Videó prezentációk sorozat. Az egy estés beszélgetés-sorozat meghívottjai magyar és külföldi videó- illetve médiaművészek. Az esemény célja elsősorban a kortárs magyar videoművészettel foglalkozó alkotók bemutatása a külföldi szcéna képviselőivel egyetemben, másodsorban a videóművészet, mint olyan, megismertetése, felkarolása. A sorozatnak eddig több mint 20 meghívottja volt.

Több helyszínváltás után, most remélhetőleg megtalálta végleges helyszínét, a Józsefvárosi Galériát (1085 Budapest, József krt. 70.), mely 2010-től a Ludwig múzeum kihelyezett helyszíneként, „Ludwig Műhelyként” funkcionál.

Következő meghívott előadó: Uglár Csaba

Időpont: 2010. május 13, csütörtök, 19h.

Uglár Csaba 1996-ban végzett a Magyar Képzőművészeti Főiskola festő szakán. Műveinek meglehetősen lazán kapcsolódó csoportjait leginkább a műfajok közötti szabad átjárásban, anyaghasználatban, témaválasztásban megnyilvánuló „személyes eklektika”, valamint a gyakran ironikus szemléletmód kapcsolja össze. A 90-es években meghatározóvá váló videóit a szabad asszociációkra épülő szerkezet, a rendszeresen szürreálisba forduló képi és az ezt kísérő hangkollázsszerű akusztikai világ jellemzi. Ezekben a munkáiban a „nyersanyagul” szolgáló „talált” és személyes történetek, élmények, álmok, ötletek a begyűjtött és „saját készítésű” képek, snittek, videofelvételek és filmrészletek, valamint zenék felhasználásával szerveződnek-épülnek tovább.