A Leopold Bloom Képzőművészeti Díjat, a kortárs művészeti elismerést 2011-ben alapította az ír házaspár, Mary McLoughlin és John Ward, akik műgyűjtőkként és műtárgyszállítási szakemberekként kerültek kapcsolatba a hazai képzőművészettel. A kétévente megrendezendő díj célja a magyar képzőművészek nemzetközi szerepvállalásának támogatása. A díj összege tízezer euró, amit az elismerésen túl egy külföldi kiállítás finanszírozására használ fel a mindenkori győztes. A névadó figura James Joyce világhírű regényének főhőse, s a díj az Ulysses és általában a művészet értékeit is szimbolizálja: a nemzetköziséget, a függetlenséget, a kulturális kapcsolatokat.
A díjra korhatár nélkül pályázhatnak a hazai színtéren alkotó képzőművészek, a pályázatokat a nemzetközi művészeti élet neves szereplőiből álló háromtagú zsűri értékeli, ők állítják össze a döntősök listáját, akik egy közös díjátadó kiállításon szerepelnek. A végső döntést a zsűri személyes találkozások, műteremlátogatások után hirdeti ki a finalisták kiállításmegnyitóján, ami egyúttal az ünnepélyes díjátadó gála is.
A díjátadó időpontja 2021. szeptember 18. Helyszíne: Q Contemporary Budapest
? ??́???́???? ???????? ???????????? ????:
1. Angol nyelvű szakmai önéletrajzot
2. Angol nyelvű digitális portfóliót (a benne szereplő művek adataival: cím, év, technika, méret, egyéb szükséges információk)
3. Angol nyelvű statement-et
4. Legfeljebb kétoldalas, angol nyelvű, a pályázó alkotásait bemutató külföldi kiállítás szöveges koncepcióját. A koncepció egyaránt vonatkozhat egyéni kiállításra vagy a pályázó csoportos kiállításon való szereplésére. Az utóbbi esetben a csoportos kiállítás teljes koncepciója, valamint a többi kiállító művész listája is csatolandó.
5. Legalább négy, legfeljebb hat alkotásnak a reprodukcióját (cím, év, technika, méret, egyéb információk), melyet a pályázó a díjátadó kiállításra történő beválogatása esetén bemutatásra szán. A művek adatait kérjük a fájlnévben feltüntetni (angol nyelven).
??́???́????? ?????́???́??:
????́???ő: ????. ????????? ??. é??é?
A pályázatokat kizárólag elektronikus úton, a címen tett regisztrációt követően lehet benyújtani, az alább részletezett módon. A határidő után beérkezett pályázatokat nem áll módunkban elfogadni.
?????? ????? ?á??á???:
????????á??ó: Kérjük, hogy a pályázó küldjön egy emailt a címre, benne a pályázó teljes nevével és elérhetőségeivel. A tárgyban kérjük megjelölni: REGISZTRÁCIÓ
A regisztrálás végső határideje 2021. augusztus 20. éjfél.
?á??á???? ??????? ????ö??é??: A beérkezett emailre visszaigazolásként egy Google Drive mappa linkjét fogja megkapni a pályázó, ahová a pályázathoz szükséges dokumentumokat, fájlokat töltheti fel. Reprodukciók, videóművek esetében a fájlnév tartalmazza a mű adatait (cím, évszám, technika, méret), angol nyelven.
???á?á?: A pályázati határidőt követően a pályázó nem férhet hozzá és nem szerkesztheti mappáját. A hiányos és/vagy a határidő után beérkezett pályázatokat nem áll módunkban elfogadni.
?????????:
Kukla Krisztián
művészeti vezető
Email:
Kollár Dalma Eszter
kurátor asszisztens
Email:
? ??ü???é? ??????:
A zsűri első körben a portfóliók, kiállítástervek alapján online módon döntősöket választ, majd a döntős művészek személyes prezentációi, a műteremlátogatások, illetve a kiállítás megtekintése után választja ki a pályázat nyertesét.
???á???ő?:
Regisztráció határideje: 2021 augusztus 20. éjfél
A pályázat beadási határideje: 2021. augusztus 25. éjfél
A döntősök névsorának ismertetése: 2021. szeptember 1.
Az ünnepélyes díjátadó és kiállításmegnyitó: 2021. szeptember 18., Q Contemporary Budapest
Részvételi feltételek:
● A díjra korhatár nélkül, ingyenesen pályázhatnak Magyarországon alkotó, illetve a hazai szcénában markánsan jelenlevő művészek.
● A pályázók vállalják az alapítóval és a szervezővel való együttműködést, a szükséges információk rendelkezésre bocsátását, a határidők betartását.
● A pályázók elfogadják a szakmai zsűri döntését, illetve azt, hogy a zsűri a sikertelen pályázatokra vonatkozó döntését nem indokolja.
● A pályázók a zsűrit a válogatás során nem befolyásolhatják, amennyiben a művész, vagy annak képviselője ezt bármilyen formában megteszi, úgy a pályázó azonnal kizárhatóvá válik a versenyből
● Amennyiben a pályázót a zsűri beválogatja a díjátadó kiállításba, úgy a művész tudomásul veszi és vállalja, hogy:
– további díjazás nélkül rendelkezésre bocsátja a pályázati anyagban megjelölt és a zsűri által kiválasztott műveit a kiállítás idejére. A műtárgyak biztosítását a kiállítás idejére a szervező vállalja.
– kiállított műveit a szervező a Leopold Bloom Képzőművészeti Díjjal kapcsolatos kommunikációban korlátlanul és díjtalanul felhasználhatja, amennyiben a megjelenés nem sérti a művész reputációját.
● A díj nyertese vállalja, hogy:
– a pályázati anyagban ismertetett kiállítást megvalósítja
– a külföldi kiállításról a megvalósítást (zárási dátum) követő egy hónapon belül rövid beszámolót készít angol és magyar nyelven, ezt és a kiállításról készült fotó-és videoanyagot megküldi a Szervező részére.
– a díj összegének kifizetéséről és az együttműködés részleteiről külön írásos megállapodás készül
● A pályázók elfogadják, hogy adatszolgáltatásuk önkéntes és pályázatuk beadásával hozzájárulnak, hogy a szervező személyes adataikat kezelje a pályázat elbírálásának ideje alatt.
● A pályázók részvételükkel elismerik és tudomásul veszik a részvételi feltételeket. Ezek megszegése a pályázatból való kizárást vonhatja maga után.
A külföldi kiállítás:
A pályázat győztese a díjátadót követően a szervező közreműködésével koncepciót dolgoz ki a külföldi kiállítás optimális helyszínéről, időpontjáról. A kiállítási helyszín kiválasztásának fontos szempontja, hogy olyan tér legyen, melynek közönsége, hagyományai, stílusa kapcsolódik a győztes munkáinak műfajához és segíti a művész külföldi karrierépítését. A helyszín kiválasztását követően az Alapító felveszi a kapcsolatot a megjelölt kiállítóhellyel és előkészíti a kiállítást. A művek szállítását és biztosítását a Maurice Ward Art Handling Kft. intézi.