2015. március 7-én 10-18h, március 8-án 10-13h.
Műcsarnok, előadóterem (Budapest, Hősök tere)
A Nemzetközi Fényszimpóziumok kezdeményezője Csáji Attila volt. Javaslatára az 1996-os szimpózium résztvevői megalapították a Nemzetközi Kepes Társaságot, amelynek létrejöttét nagymértékben segítette az Massachusetts Institute of Technology művészeti kutatóközpontja (CAVS), különösképpen Paul Earls fényművész.
Az azóta rendszeresen megrendezett fényszimpóziumokon a társaság tagjai és meghívott előadók a tudomány és a művészet mai együttgondolkodási lehetőségeiről értekeznek. A szimpóziumok célja a művészeti kutatások eredményeinek bemutatásával a humán és technikai kultúra párbeszédének termékeny fenntartása.
A 2015. évi Nemzetközi Fényszimpóziumot a rendezők a közelmúltban elhunyt Otto Piene (1928–2014) képzőművész emlékének ajánlják, aki Kepes György után a CAVS igazgatója volt.
Program:
Március 7-én előadást tart: Carlo Bernardini (Olaszország), Michael Bleyenberg (Németország), Gilah Yelin Hirsch (USA), Haris László (Magyarország), Kelle Antal ArtFormer (Magyarország), Dénes Nagy és Valéria Inkel (Ausztrália), Orosz István (Magyarország), Paksi Endre Lehel (Magyarország), Telek Balázs (Magyarország).
Március 8-án 10 órától Vin Grabill filmjei Otto Pienéről, a vetítés után Csáji Attila kétnyelvű tárlatvezetése a Fényút című kiállításán.
A Nemzetközi Kepes Társaság rendezvénye. Védnökök: a Magyar Tudományos Akadémia és a Magyar Művészeti Akadémia. A szimpóziumot megnyitja Kucsera Tamás Gergely, a Magyar Művészeti Akadémia főtitkára.
Az előadások nyelve magyar és angol, szinkrontolmácsolást biztosítunk.
A belépés ingyenes.