A független képzőművészeti tanszék az ország számos egyetemén és főiskoláján van jelen ingyenes kortárs művészeti kurzusokkal. A kurzus idejére a tanszék beköltözik az adott intézmény falai közé, az előadásokon és workshopokon kívül egyéb programok adnak alkalmat meghívott képzőművészekkel és más szakemberekkel beszélgetésekre, interaktivitásokra és együttműködésekre.
A 2013-14 tanév őszi féléve óta 24 felsőoktatási intézmény különböző tanszékein valósult meg a projekt. A nyári workshopra a kurzusok résztvevőt hívjuk, akikkel három témában dolgozunk együtt.
A workshop záróeseményén – f***k falunap, július 1., péntek – a nagyközség lakói és minden további érdeklődő számára is láthatóvá válik a közös munka Hegyeshalom különböző helyszínein.
Projektvezető: Menesi Attila (Budapest)
Egy fiktív határközség megtervezése
A világ egymásnak elmesélt történeteinkből alakul ki, ezek által lehet azt megérteni, a végtelenségig bővíteni és megváltoztatni is. Egyrészt a „nagy történeteken” keresztül, másrészt a mindennapok számtalan „kis története” által, amelyek az életünket alakítják és vezérlik. Történetgyűjtés, történetértelmezés, történet(át)írás Hegyeshalmon.
Témavezető: Bori Om (Bayreuth / Budapest)
független határőrség / f***k határőrség
Kritikus határtörténet, liminális élményszerzés, gyalogtúrák a zöldhatáron, a megfigyelők megfigyelése és határmenti helyzetek dokumentálása különböző eszközökkel, művészeti és nem-művészeti stratégiákkal. Hol a határ?
Témavezető: Erdődi Katalin (Budapest / Bécs)
Hely(rajz)i szám (egyéb kategória)
Iskolából konditerem, pártházból könyvtár. Filmszínház utca mozi nélkül, Mező utca Imre nélkül. Légópince eladó, határátkelő épület kiadó. Régi falak, új funkciók. Fokozatos absztrakció, megfigyelés, átalakítás. Spontán településfejlesztés vegyes technikákkal egy héten keresztül.
Témavezető: Orbán György (Budapest)
jelentkezés:
a nyári workshop támogatói: ERSTE Alapítvány, Goethe Intézet