Játsszunk el a gondolattal!

2016. január 13 (szerda) 18.00
Kecske utcai Műteremház (1034 Budapest, Kecske u. 23.)

2015 őszén az ACAX nemzetközi műteremprogramja keretében, a Trust for Mutual Understanding, a közép- és kelet-európai kulturális és művészeti produkciók amerikai megjelenését elősegítő magánalapítvány támogatásával három hónapot töltöttem New Yorkban, a brooklyni székhelyű Residency Unlimitedben. Prezentációmban a művészeti élet központjában való létezésen túl a kortárs művészet populáris és kevésbé ismert helyszíneiről, az „open studio”-k során szerzett tapasztalataimról és a világ minden tájáról odasereglő művészek előtt nyitva álló lehetőségekről fogok beszélni. Mit ad ez a város egy művésznek, amely hol filmszerű, hol otthonos – de leginkább olyan, mint egy forgatás díszlete, sokszor bizarr és expresszív, ami állandó kommunikációban áll az utca emberével, mintha nézőközönség volna. A New York-i mindennapok színpadszerűségéhez feltétlen hozzátartozik a nyitottság, de a folyamatos félelem is, az a tapasztalat, hogy valamit adnod kell, hogy annak ára van, hogy a várostól te is kapj valamit. Az előadásomban ezeket a tapasztalatokat szeretném megosztani és bemutatni azt az új videót, amit az ottani élményektől inspirálva fejeztem be a program során.

Fabricius Anna


videóvetítés:
Fabricius Anna: The Possible Plays with Thought, 3 min. 50 sec. 2015

2016 tavaszán az ACAX újra meghirdeti Magyarországon élő és alkotó művészek számára a már évek óta rendszeressé vált New York-i műteremprogramját. New York-i partnereinkkel együttműködésben idén ősszel is három hónapot tölthet majd a pályázat nyertese a Residency Unlimited vendégeként a kortárs művészet egyik legjelentősebb központjában, ahol a fogadó intézmény aktív támogatása mellett valósíthatja meg tervezett projektjét és ismerkedhet meg a New York-i művészeti szcénával. A pályázati kiírás hamarosan az ACAX weboldalán és Facebook oldalán is elérhető lesz.

A korábbi évek hagyományát folytatva idén is lehetőséget szeretnénk biztosítani a műteremprogram tavalyi résztvevőjének, Fabricius Annának, aki december elején jött vissza New Yorkból, hogy egy nyilvános prezentáció keretében meséljen személyes tapasztalatairól a hazai közönségnek, és azoknak, akik épp pályázat beadásán gondolkodnak, hogy hasznos és részletekbe menő információkkal inspirálja és segítse a minél sikeresebb pályázat összeállítását.