A 2018 januárjában megnyílt Közös ügyeink című kiállítás egy négyéves nemzetközi program (CAPP – Collaborative Arts Partnership Programme) eredményeit mutatta be a közönségnek a Ludwig Múzeumban. A projekt célja az volt, hogy megismertesse a művészekkel az együttműködésen alapuló művészeti gyakorlatokat, és olyan, különféle közösségek bevonásával megvalósuló projekteket támogasson, amelyek hatékony megoldást keresnek egy-egy aktuális társadalmi problémára.
A pályázati úton kiválasztott művészek és partnereik 2017 folyamán hét különböző projektet valósítottak meg több budapesti és vidéki helyszínen. A művészek számos közösséggel dolgoztak együtt, köztük marginalizált vagy sajátos problémákkal küzdő emberekkel, így budapesti és Pécs környéki iskolásokkal, értelmi sérült fiatalokkal, látás- és hallássérültekkel, kis falvak lakóival, mezőgazdaságból élő vállalkozókkal, leszakadó térségben élő fiatalokkal.
A hiánypótló kiadvány vázolja a négyéves CAPP-projekt keretében megvalósult programokat, ezen túl foglalkozik a projektek múzeumpedagógiai, múzeumstratégiai aspektusaival is. Szijártó Zsolt szociológus és kultúrakutató végigkövette a projektek magvalósításának útját, és szakmai szempontok szerint értékeli a közös munkát. A gazdagon illusztrált kötet részletesen bemutatja a hét projekt (Sárkány Lee, Úszó ház, Folytatjuk?, „Szeretek gazda lenni…”, Meglátjuk!, Művészek az osztályteremben, Arborétum) szereplőit, a művészek és a közösségek együttműködésének sokszor megindító, őszinte pillanatait.
A kötet magyar és angol nyelvű.
2018. szeptember 11. 17.30 – 19.00 h
Ludwig Múzeum, I. emelet, Előadóterem
Program:
17.30 Üdvözlő beszéd
17.45 Kerekasztal beszélgetés
Beszélgetőtársak: Szijártó Zsolt kultúrakutató, Utcai Dávid képzőművész, Simon Andrea és Szipőcs Krisztina, a kiállítás kurátorai
Moderátor: German Kinga művészettörténész