Ámos Imre-Anna Margit Múzeum (2000 Szentendre, Bogdányi út 10)
2018. augusztus 16-án 17 órától
A kiállítás a kerti munka és a művészi alkotás párhuzamba állításával foglalkozik, e két tevékenységet egyfajta visszavonulásként, vagy elmenekülésként, de mindenképp a szabadság zálogaként definiálva. A kert mesterségesen létrehozott valósága valójában a legősibb életmetafora: kibomlásának és elhervadásának ciklikussága, a természet burjánzásával szemben álló megműveltsége magának az emberi létezésnek és az ember művész-alkotó természetének szimbóluma. Szabó Klára Petra és Szvet Tamás a kert-hasonlat elvont rétegeit, a belső kert koncepcióját vizsgálja a közös bemutatón.
Szvet Tamás végtelenített pszeudokertjében, bár minden paradicsominak tűnik, semmi sem valódi; Szabó Klára Petra akvarell animációjában önmagát teszi a földásás sziszifuszi és monoton munkáját végző főszereplővé. Közös, interaktív alkotásuk pedig csak a néző segítségével és részvételével válik érzékelhetővé.
Szabó Klára Petra (1981) konceptuális szemléletű művész, évek óta készít önreflektív akvarell animációkat. Folyamatosan kísérletezik a legkülönbözőbb anyagok művészeti felhasználhatóságával, állandóan kutatja a hagyományos akvarelltechnika intermedializálásának lehetőségeit.
Szvet Tamás (1982) alapvetően a fény, az optikai jelenségek viselkedését és a vizuális érzékelésre irányuló hatásait tanulmányozza művészetében. Holisztikus felfogású és komplex gondolkodású alkotó, aki mélyen hisz abban, hogy a szisztematikus tudományos kutatás, a művészettörténeti és -elméleti háttértanulmányok a műhöz vezető folyamat szerves részei.