A kiállításon bemutatásra kerülő művek rajzok, amelyeket egy utazás ihletett. Ezúttal egy Goa és Maharashtra közötti kis falu, ahol a természet erőinek kitett ember betelik a természettel.
India, mint ihlető forrás nem most először fordul elő Fessler munkásságában. Egyik leghíresebb sorozata a Nagaland is egy indiai nép népművészetéből és életmuvészetéből merítve született. A Várfokban bemutatandó rajzok hasonlítanak is a Nagaland sorozat víz alapú rajzaira, a technikájuk is hasonló. A festő, mint egy alkimista, citrommal savanyított vízzel festi ihletett rajzait a fehér lapokra.
Hogy a láthatatlan formákat láthatóvá tegye vasport, vagy grafitot szór a nedves felszínre. Ebből születnek a sárgás-vöröses sűrűbb hígabb foltok, attól függően, hogy a szemcsék hova koncentrálódnak. Majd az egészet a nap szárítja, fejezi be. Spontán irányítás alatt, a behatárolt véletlenben születnek a művek.
A hely ihlette képek organikus, amorf, állatokra, embrióra, növényekre, az őserdő formáira emlékeztető alakzatok. Könnyű, szellemmel telített képek. A színek nélküli festészet mágikus folyamatából élnek, abból a folyamatból, amit a művészi teremtő erő indít el.
A dzsungel érintése
2007. január 9. – február 10.
MegnyitóOpening: 2007. január 8. 18:00