A !Forradalom? kiállítás a forradalmak lényegi kérdéseit és megjelenési formáit vizsgálja, a tüntetések, spontán megnyilvánulások, a média, a nyilvánosság és azok szimbolikus megjelenésének szerepét, miközben egy időtengely mentén összeköti 1956-ot az azt megelőző és az azt követő eseményekkel, az 1919-es Tanácsköztársasággal, az 1968-as párizsi lázadással, valamint korunk aktuális történéseivel.
A kiválasztott művek sokféle módszert alkalmaznak. Egyrészt igyekeznek a sokszor áttekinthetetlen információáradatból egy-egy szembeötlő részletet más-más összefüggésben kiemelni, másrészt ráirányítják a figyelmet a művészi tevékenység mint releváns politikai és társadalmi cselekvés jelentőségére, amennyiben tudatosítják a művész közvetítői szerepének jelentőségét, társadalmi felelősségét.
A kiállítás építészeti látványterve úgy lett kialakítva, hogy teret adjon a jelenségek eltérő értelmezési lehetőségeinek, egyfajta párbeszéd létrehozásának.
A budapesti Műcsarnok a kiállítás harmadik fejezetének ad otthont (a Collegium Hungaricum, Berlin és Centre d’art Passerelle, Brest után), újabb művészekkel és történeti anyagokkal kiegészítve. A !Forradalom? című kiállításra az 1956-os forradalom 50. évfordulójáról megemlékező németországi rendezvénysorozat részeként került sor. Noha a kiállítás az újabban hozzáférhető történeti dokumentumoknak és korabeli szemtanúk beszámolóinak köszönhetően párhuzamba volt állítható a rendezvényekkel, célja mégsem a történelemi események dokumentációja vagy az 56-os eseményekről való megemlékezés volt.