Alkotásai vizuálisan könnyen értelmezhetők, átláthatók, hiszen sokszor egy sztereotípia, egy ismert ember válik ábrázolásainak főszereplőjévé. Művei a kortárs valóságra reflektálnak, egy egyedi világ részeinek tekinthetőek, melyek poszterek, tárgyak, festmények, logók és CD-borítók képében testesülnek meg.
Tsesler alkotásai egyben paródiák, provokatív, ironikus hangvételű művek is. Bár a vizuális művészet klasszikus vonásai is felfedezhetőek itt-ott, igyekszik azokat intellektuális ítéletnek alávetni.
Képeinek technikája sokrétű. A klasszikus olaj-vászon technikát kombinálja fotografikus elemekkel, számítógépes eljárásokkal, szitanyomással. Esztétikailag ötvözi a múlt értékeit a jelen hozadékaival, a magas művészetet a populáris művészettel.
Művészetének kulcsfogalma az összeférhetetlenség. Ez az alapelve határozza meg módszerét, alkotásainak lényegét. Véleménye szerint a tervezés valami újnak a kitalálásában rejlik, mellyel befolyásolhatjuk az emberek és környezetük életét, viselkedését, szokásait. Ezért is talál ki sokszor irreális, fiktív dolgokat, hogy megmozgassa az emberek fantáziáját, hogy ezzel segítsen változtatni az emberek életén, megtörje a monotonitást.
A Forrás Galériában közel 50 alkotása kerül bemutatásra, főként poszterek és plakátok.