A kiállítás központi kérdése az, hogy mi lehet korosztályunk – a 35 év alatti képzőművészek – vagyis a Holokauszt utáni harmadik generáció szerepe a trauma feldolgozásában.
A Holokauszt első generációjához – annak átélőihez – és az 1945 után született második generációhoz képest ez az a korosztály, akik a rendszerváltás körül élték gyermekkorukat, a Holokausztot, mint eseménysort másképp ismerjük, mint a minket megelőző generációk.
A mi Holokauszt-emlékezetünk egy harmadkézbeli ismereten alapul, nagyszüleink elbeszéléseiből, valamint az azóta született képi és médiareprezentációból áll össze.
Nemcsak a trauma után vagyunk 70 évvel, hanem az elsődleges-emlékezet után is. Fontos szempont az is, hogy hogyan szól hozzá a mindenkori kortárs művészet a generációkon átívelő traumához.
A projekt célja ennek megértéséhez és feldolgozásához kapcsolodó művek létrehozása. Az emlékezés műfajának széles spektrumát, a társadalmi, politikai, személyes és családtörténeti nézőpontokat egyaránt célunk megjeleníteni.
Erre és az ehhez kapcsolodó a kiállítást megelőző workshop-sorozatra reflektálva készült munkákat mutatjuk be.
Ádám Anna, Alpern Bernadett, Borsos Lőrinc, Erdei Krisztina, Halász Dániel, Horváth Csaba Árpád, Klima Gábor, Rudas Klára, Sipos Eszter, Szemző Zsófia, Tulisz Hajnalka
A mi Holokausztunk
A Holokauszt utáni harmadik generáció
2014. október 9. – november 14.
MegnyitóOpening: 2014. október 8. 19:00