Ehhez egy friss műfajt, a gif-et választja, amely mára hétköznapjaink részévé vált, azonban művészeti műfajként, habár manapság már ez sem teljesen ismeretlen jelenség, mégis új szemlélet felé viszi a képi gondolkodást. Ezt használja ki Erdei Krisztina most bemutatásra kerülő alkotásai során.
Képei, amelyeket gif-fé alakít, önmagukban is megállnák helyüket, ugyanakkor egészen más értelmezést kapnak akkor, amikor egymás után felvillanva, egy-egy történetté változnak át. A művésznő által bemutatott történetekből, akár egy novellás kötetet is ki lehetne adni.
Ugyanakkor nem csupán önmagukban érdekesek, hanem egy lépéssel előttünk járva a benne rejlő hosszú távú lehetőségre is felhívja figyelmünket. Ezt tükrözi a kiállítás tematikája, amelyben a hátrányos helyzetű vizuális oktatás példáiként jelennek meg a bemutatott munkák.
Miközben egyre több információ jut el hozzánk kép formájában, a többség mégis a matek korrepetálást látná szívesebben a rajzóra helyett. Az általános iskolákban manapság is a 30-50 évvel ezelőtti módszereket alkalmazzák a képek értelmezésének oktatása során. A kiállítás azonban, mint lehetséges oktatási segédanyag új alternatívát kínál és figyelmeztet a képalapú adatokban rejlő hangsúlyok fontosságára.