Művein ugyanolyan idegen az épített környezet, mint a természeti táj: rideg, fénypászmák által határolt, megfigyelt terület minden, ahonnan maga a szemlélő, vagyis az ember hiányzik. A derengő vagy élesen hasító fények, a tűpontosan ábrázolt részletek, a szürrealista képzettársítások az irracionalizmus világába vezetik a nézőt.
A Szentendre Terem egy intim térrészletekkel tagolt utcafronti kiállítóhely az egykori Pajor-kúriában, a Ferenczy Múzeum épületében. A rendezés szempontjából alkalmas arra, hogy különböző témaköröket, és eltérő műfajú műveket mutassunk be egy kiállítótérben.
A Fényjátéktér című kiállításon Regős István művészetének több jelentős sorozatát, karakteres témáját tárjuk a közönség elé, melyeket az alábbi témakörök szerint rendeztünk: Szürreália, Bőrönd időutazóknak, Világvevő, Kilátások, Fürkésző fény, Klasszikusok.
A festmények mellett, „redesign” tárgyak is láthatóak, melyek közül a Bauhaus ihletésű Trabant-kanapét érdemes kiemelni, valamint a rádió-, óra- és bőröndképeket.
Kopin Katalin