Az idei év még előttünk álló részében az Inda Galéria két kiállítást szentel a 90-es évek művészetének. Egy olyan korszakból válogatunk, amelyben sokunk számára egybe esett a személyes fiatalkori keresések, öneszmélések, tapasztalások és deklarációk ideje az éppen megszülető új magyarországi demokrácia kereséseivel, öneszméléseivel, tapasztalásaival és deklarációival.
A galériával dolgozó, a múlt század utolsó évtizedében már aktív művészek gyakorlatából mutatunk be akkor jellemző munkákat. Az első idézeteket Csontó Lajos, El-Hassan Róza és Ravasz András munkáiból állítottuk össze. Mindhárman a 90-es évek fiatal művész generációjába tartoznak – még a hármuk közül legidősebb, a 80-as években az Újlak csoportban is ismertté vált Ravasz is csak harmincas éveinek legelején járt 1990-ben.
Az Inda három termében kiállított rajzok, grafikák, fotók, lightboxok, objektek tehát három markánsan eltérő gyakorlat 90-es évekbeli módszereiből villantanak fel példákat, valamelyest a korszak tendenciáit, a keresések, kísérletek akkori tágasságát is érzékeltetve.
Bár a 90-es évekkel már az Inda néhány korábbi, a COVID előtti kiállítása is foglalkozott, a mostani két tárlat időzítése nem véletlen: időben részben átfednek a Magyar Nemzeti Galériában október végén nyíló TechnoCool, Új irányok a kilencvenes évek magyar képzőművészetében (1989-2001) című kiállítással.