Várnai Gyula 2021 után jelentkezik újra önálló kiállítással az acb-ben. A művész új anyaga visszatér életműve egyik központi főmotívumához, a könyvhöz, és átvitt értelemben a tudásközvetítés témájához is.
Várnai az utóbbi évtizedekben előszeretettel reflektál tudományos, illetve tudományos-fantasztikus témákra kiállításai alkalmával, most pedig a digitalizáció és a nyomtatott könyvkultúra közötti éles különbségekre világít rá.
Míg a tudás megszerzése évszázadokon keresztül óriási figyelmet és energiabefektetést igényelt, addig napjaink olyan nagy publicitással bíró projektjei, mint például az emberi agyba épített Neuralink azzal az illúzióval kecsegtetnek, hogy a tudás megszerzése végtelenül leegyszerűsödik és időtartama is lerövidül.
Várnai a fenti folyamatokkal kapcsolatos dilemmákra reflektál a maga eszközeivel, ahogy tette azt már a 2024 nyarán megvalósult köztéri művében is, ahol a közönség egy hatalmas könyvespolcot mászhatott meg a budapesti Ferenc téren.
Az acb Plus kiállításán szereplő műveinek a technikájával is reflektál a fenti kérdéskörökre, felvonultat ugyanis számos 3D tollal létrehozott művet, valamint ezekkel kombinált fényinstallációt is bemutat.