Hopp-Halász Károly (1946-2016) pályája elejétől fogva többféle médiumot használt, és bár a fotó, videó, performansz és installáció is fontos szerepet kapott művészetében, a legfontosabb mégis mindvégig a festészet maradt számára. Hopp-Halász életművében kiemelt jelentőséggel bír a pötty, ami elsősorban a pöttyös batyu motívumára utal. E minta személyes és kulturális emlékein, vonatkozásain, illetve az úton levés, az elvándorlás megidézésén túl a pötty, mint szigorúan redukált, önmagában izolált, képalkotó, geometrikus forma is érdekelte a művészt.
Az acb Plus tereiben bemutatott anyag egy három részből álló kiállítássorozat (Neo Geo – Nyitott geometria – Monolit struktúra) első állomásaként a nyolcvanas és kilencvenes években készült pöttyös munkákra koncentrál. A művész által Neo Geo-nak elnevezett sorozat festményeit helyezi górcső alá, és azt vizsgálja, hogy a pötty, mint modernista alapelem hogyan tölt be egyaránt percepciós, dekoratív, képalkotó és szimbolikus szerepet az alkotó munkásságában.
A kiállítás alkalmából egyúttal Hopp-Halász életművet tárgyaló legújabb, Bodies of Geometry című kiadvány is megjelenik az acb ResearchLab gondozásában.