A Down Alapítvány több mint 30 éve segíti a sérült emberek életét. Lassan 10 éve kezdtük a művészetterápiás programunkat, melynek eredményeképpen ez a kiállítás is létrejöhetett. Elsősorban a fotózásra, az alkotók fényképeinek felhasználásával készített fotómontázsokra, a résztvevők vizuális élményeire alapozva – az egyéni igényekhez is alkalmazkodva – alakítottuk ki foglalkozásaink tematikáját és módszereit.
A művészetterápia lényege a minősítés nélküliség. Olyan terápiás módszer, mely a művészet folyamatait használja. Nem elsősorban esztétikai, vagy művészi célokat szolgál, hanem azt, hogy az ember alkotó folyamat során a benső érzéseket kifejezhesse. Nincs jó, vagy szép, elrontott, vagy sikertelen alkotás, ha az érzések kifejezése megvalósul. Az alkotás örömének megtapasztalásán mellett az alkotás hozzájárul a kreativitás növeléséhez, a mentális szinten tartáshoz, a szabadidő aktív eltöltéséhez.
A Karinthy Szalon kiállítására az elmúlt évek legfontosabb projektjeinek alkotásaiból válogattunk: Frida, Matisse, a szürrealizmus alkotói, valamint Kóka Ferenc festőművész műveiből készült parafrázisok kerülnek bemutatásra. Az alkotások között vannak fotók, a fotók alapján készült montázsok, új képzőművészeti alkotások. A kiállítás kézzel fogható tárgyai, a papírmasé szobrok és használati tárgyak a Down Alapítvány kézműves műhelyeiben készültek. Az alkotók a kiállított fotókat a SONY cégtől adományként kapott kamerákkal fényképezték.
A kiállítás mottója az alkotók üzenete a látogatóknak: hiába nehéz az élet és bonyolult a világ, „Élni jó!”.