Elő kívánjuk segíteni olyan emberi kapcsolatok létrejöttét, elmélyítését eltérő szakterületek és nemzetek képviselői között, amelyek kölcsönösen termékenyítőek lehetnek és összekötő hídjuk minden felelősségteljes emberi kreativitás, de különösen a művészet. Kepes György szellemének és tevékenységének megfelelően társaságunk művésztagjai nem csupán a technikai művészetekkel foglalkozók közül kerülnek ki. Szerepelnek köztük grafikusok, festők és szobrászok, építészek, iparművészek, vizuális pedagógiával foglalkozók, fotósok, elsősorban a kísérleti fotográfia területéről.
Közös bennük mai életünk és az új tudományos és technikai eredmények iránti fogékonyság. Tevékenységük nem pusztán a technikai művészeteket érinti, de magját az a fényművészeti társaság képezi, akik a Csáji Attila által kezdeményezett, periodikusan visszatérő fényszimpóziumokon ismerték meg alaposabban egymást.
Kepes György a XX. század egyik legjelentősebb fotóművésze is volt, ebből fakad, hogy a társaság egyik erőssége a fényművészeten túl a kísérleti fotó (Haris László, Major Lajos, Szelényi Károly, Telek Balázs és mások). A Társaság tevékenységét, különösen a fényművészeti területen nemzetközi vonatkozásban is kiemelkedőnek értékelik.
2011 decemberében Budapesten három kiállításunk kapcsolódik össze:
1. A Nemzetközi Kepes Társaság Központi kiállítása. Budapest Kiállítóterem – mintegy harmincöt művész közös kiállítása: kísérleti fotók, lentikuláris felvételek, anamorf grafikák, kinetikus munkák, festmények, kisplasztikák.
2. A Nemzetközi Kepes Társaság Nemzetközi Fényműhelyének kiállítása. noMADE Galéria – elsötétíthető teremben, elsősorban fényművészeti munkákkal-fényinstallációk, lumineszenciára érzékeny festmények, hologramok, stb.
3. Négy német kinetikus és fényművész kiállítása az A 22 Galériában – kiállítók: Kerstin Ergenzinger, Mischa Kuball, Michael Bleyenberg, Wolfgang Plöger.
A három kiállítást közös szellemi szálak kötik össze és természetesen a Nemzetközi Kepes Társaság.