A Föld képe változik, az utóbbi néhány ezer évben már nem csupán a természeti jelenségek, hanem az emberi tevékenységek következtében is – és ez a folyamat az ipari forradalom óta mind pusztítóbb méreteket ölt. Vajon a technológiai fejlődés teljesen uralma alá hajtja és elpusztítja az életet, vagy a természet öngyógyító képessége helyrehozza végül bűneinket?
Bukta Imre természetes anyagokból felépülő helyspecifikus installációja, festményei és a kiállításra készülő videóműve az általa megteremtett mezőgazdasági művészet jegyében készül. A munkák a magyar vidéki életformák reprezentálásán túl egyfajta buktai világállapot helyzetjelentések is.
Csikós-Nagy Zsuzsanna 2005 óta dolgozik installáció sorozatán. Elhagyatott gyárakról, bányákról, erőművekről készített fotói és egy speciális műgyanta segítségével alkot sajátos tájképeket, amiket aztán vasdobozokba helyez. A műgyantán átszűrődő fény színes árnyékokat von a tájak fölé, új esztétikát teremtve a pusztulás képeiből.
Az elmúlt öt évben Rachel Sussman fotóművészetének tárgyává a 2000 évnél is öregebb élő organizmusokat választotta – e kutatásaiban biológusokkal dolgozik együtt. Világkörüli utazásainak így lettek célpontjává a 3000 éves grönlandi zuzmók, a 2000 éves namíbiai venícsia telepek és a félmillió éve a szibériai permafrostban élő baktériumok. Sussman fotói a művészet, a tudomány és a filozófia metszéspontján helyezkednek el.
A világ elhanyagolt sarkai
2010. szeptember 2. – október 2.
MegnyitóOpening: 2010. szeptember 1. 18:00