Szabó Kristóf aka KristofLab eddigi legkritikusabb hangvételű projektjét mutatja be Artifical Paradise című önálló kiállításán. Művészeti praxisában természet és civilizáció, vadon és ember kapcsolata eddig főként az urbanizáció, az ember mesterségesen kialakított élőhelye, a város és annak szimbóluma, a toronyház képében jelent meg.
Az Artifical Paradise ezt a gondolatot szövi tovább, a mesterségesen létrehozott természeti területek, a domesztikált, valamint az iparosított természet jelenségének kérdéskörével. A pár évtizeddel ezelőtt egészen utópisztikusnak tűnő jövőképek természet és ember új viszonyának, a teljes kontrollálásnak a lehetőségeiről, napjainkra hétköznapi gyakorlatokká váltak.
A kontrollált, iparosított természet a definiciót is kérdésessé teszi: vajon még mindig természetről beszélhetünk-e a mesterségesen kialakított és életben tartott, művi, látványelemként funkcionáló növényzet kapcsán is? Hogyan hat mindez az ökológiára és a természetről kialakított képünkre?
KristofLab a tőle megszokott multimediális eszköztárral, installációkon, videókon, festményeken és kollázsokon keresztül tematizálja a kérdést. Művei a jelenség bizarrságát és elidegenítő hatását emelik ki, víziószerűen láttatva a jelenükbe kódolt lehetőségeket.