A bemutatón tizenkilenc művész huszonkilenc műve szerepel: video- és hanginstallációk, festmények, szobrok, rajzok, fotók, filmek. A művek a művészt vizsgálják a másik emberhez fuződő viszonyában: társadalmi összefüggésben (Boldyreff, Bornstein, Familiari, Hyber, Warhol, Wodiczko); szembenézve a történelemmel (Afif, Collin-Thiébaut, Narkevicius, Negro, Perray); a táj és a mű terének tekintetében (Dinahet, Pei-Ming, Pane, Janssens, Ondák); vagy magában a műteremben (Barbier, Gerson, Sorin).
A különböző magatartásformák arról tanúskodnak, hogy a közös, másokkal megosztott létezés iránti törekvés olyan egyetemes igényekben nyilvánul meg, mint a másikhoz való közeledés, önmagunk átadása, a másikkal folytatott párbeszédből való táplálkozás és a közös területek felfedezése.
A Frac gyűjteményéből válogatott muvek a kiállítás alkalmával dialógusba lépnek a Ludwig Múzeum – Kortárs Művészeti Múzeum saját gyűjteményével is, hiszen mindkét intézmény hasonlóan nyitott szellemben dolgozik, nemzetközi programjukat és gyűjteményüket tekintve is.
Jean-michel Jagot