blog

2004. február 18. – március 11.
MegnyitóOpening: 2004. február 17. 19:00


Keserue Zsolt azon fiatal művészek generációjához tartozik, akik már könnyedén beszélik a képzőművészetben fellelhető legkülönfélébb eszközök, médiumok nyelvét, alkotói munkássága nem köthető szorosan egyik műfajhoz sem.

Lelemények és gyakran meghökkentő fordulatokkal teli projektjeinek kiindulási pontja lehet egy hétköznapi, mindenki által jól ismert szituáció vagy jelenség, amely továbbgondolásra készteti, mint jelen kiállítás esetén a blog, vagyis az interneten olyannyira szaporodó személyes naplóbejegyzések, amelyek a hétköznapok legintimebb és egyszerűbb történéseinek akarnak a lehető legszélesebb nyilvánosságot adni. A Stúdió galériában most kiállításra kerülő objektjei és videómunkája ezt a tematikát járja körül, hogyan épül és milyen hatással van belső életünkre a minket körülvevő terek és helyszínek, milyen emlékeket idéznek meg: egyszóval körüljárni a tér pszichológiáját.

Mindezt játékosan és magával ragadó módon teszi, mint egy elemzője írta Keserue tevékenységéről: „(…) Keserue a művész hatáskörét és funkcióját több területen fogalmazza meg, aminek fontos eleme, hogy meghatározza milyen eszközökkel képes a közönség figyelmét ráirányítania tevékenységére és azokra a gondolatokra, amelyeket ennek során felvet. Sikere nem az alkotói megnyugvást, hanem az újabb lehetőségek számbavételét eredményezi, minek során a nézőt igyekszik kizökkenteni abból a megszokott eszközhasználati rendszerből, ami tapasztalatait jelenti. E meglepetésekkel és fordulatokkal válik lehetővé, hogy saját szerepét valahol a filozófus, a társadalmi aktivista és a designer között határozza meg, azt állítva, hogy szerepvállalás egy olyan komplex folyamat, ami a figyelemfelhívás újszerűségben sohasem kimeríthető módozatait célozza. „ (Petrányi Zsolt)