Szemadám György életútlenyomata ez a tárlat: ismert és ismeretlen felmenőihez, 1956-hoz, a 70-es évek konceptualista művészetéhez éppúgy kapcsolódik az anyag, mint a csernobili atomkatasztrófához vagy a Fővárosi Állat- és Növénykerthez, ahol nagyvadak főápolója volt.
A kiállított anyag vegyes, a képek különféle technikával készült önvallomások, melyek kilencven százaléka figurális. Van közöttük például egy Ceausescu-portré is, ami 1984-ben készült, amikor a Szovjetunió megtiltotta a szocialista országoknak, hogy részt vegyenek a Los Angeles-i nyári olimpiai játékokon, egyedül Románia nem vette figyelembe a tiltást.
Látható a kiállításon Szemadám több önarcképe a 60-as évek végéről és sok-sok madárábrázolás, mert a művész ornitológus akart lenni. Bejárta az országot, megismerte a madárfajokat, sőt kétszer még Afrikában is járt madárlesen.
Négy gyermekét és legnagyobb unokáját is az állat- és a növényvilág szeretetére nevelte, együtt festettek, rajzoltak. Ugyanakkor mindegyik gyerekét lebeszélte a képzőművész pályáról, sikerrel.
Családtörténet és önéletírás
2011. szeptember 16. – október 12.
MegnyitóOpening: 2011. szeptember 15. 18:00