A művészet sohasem egy zárt térben születik. Bár a whitecube kiállítóterek steril semlegességében az alkotásokat legtöbbször egy elzárt, tiszta környezetben látjuk, valójában a művész világában, egy benyomásokkal, érzésekkel, gondolatokkal teli kakofóniából születnek.
A környezeti hatások, a mindennapok zaja, a spontán pillanatok mind befolyásolják a mű születését, így a kiállított alkotások is magukban hordozzák ezt az élő lenyomatot. Ezen hatások egy részét ismerjük és a mű megértésében sokszor figyelembe is vesszük. Legtöbbször tisztában vagyunk a történelmi, társadalmi kontextussal, azonban a művész mindennapjait ritkán ismerjük és vesszük figyelembe, annak ellenére, hogy a legtöbb hatás a legbensőbb köreinkből érkezik mindnyájunk számára. A műtárgyak a művész gondolatainak, az őt befolyásoló hatásokanak, a környezetének, az őt érő impulzusoknak egyfajta metamorfózisa.
Horváth Lóczi Judit Family Business című kiállítás szembe megy ezzel a hagyománnyal és betekintést ad egy család életébe és a közös alkotás folyamataiba. A kiállítás egy intim, belső folyamat leképződése, amiben a művész és a gyerekei reagálnak egymásra és mi beleshetünk ebbe a belső kapcsolatba és abba, hogy hogyan alakul át az egymásról alkotott képük műtárgyak formájába.