A Modem Project Space egyik fontos küldetése, hogy fiatal külföldi művészeket mutasson be a debreceni közönségnek. Ennek a törekvésnek az első állomása Wiosna van Bon holland-lengyel fotós Family Stranger című egyéni kiállítása. A fotósorozat olyan családokkal foglalkozik, amelyek esetében az egyik tag börtönbe került. Az alkotó lírai módon, absztrahálva mutatja be azokat a lelki folyamatokat, amelyeken a családtagok és az elítéltek a büntetés-végrehajtás ideje alatt potenciálisan keresztülmennek.
A képek a börtönben és a családtagok otthonaiban vagy azok közvetlen környezetében készültek. Ezeket a helyszíneket egészítik ki különböző tárgyak, leginkább játékok, amelyek legtöbbször – a börtön ridegségének ellenpontozásaként – a szülő-gyermek viszonyra és a gondtalan kinti világra utalnak. A tematikából következően az elhallgatás, a bezártság és a megfigyeltség motívumai dominálnak a fotókon, de a növények felbukkanásával felsejlik az újrakezdés reménye is. A képek mellett a kiállításon egy-egy a hazai büntetés-végrehajtásban dolgozó debreceni pszichológussal és szociális munkással készült videóinterjú segíti a nézőket, hogy árnyaltabban láthassák, mit élnek át az elítéltek és a hozzátartozóik.
A fotósorozat egyik legfontosabb célja annak felmutatása, hogy a börtönbüntetését töltő személy családja is „elítélt”: a családtagok hasonlóan egyfajta bebörtönzést élhetnek át a mindennapjaikban. Az ezt elszenvedő családok élete szégyennel telve folytatódik, miközben a bűnöző a való világtól elszakadva egy felügyelő és fegyelmező rendszerbe kerül.