Milyen problémák foglalkoztatják a kontinensnyi ország kortárs művészeit? Hogyan viszonyulnak az észak-amerikai és a világ egyéb térségeinek művészeti trendjeihez, társadalmi, szociális kérdéseihez? Milyen művészeti utakat választanak a fiatal alkotók Mexikóban?
Azok a témák és megoldások, amelyek a 320ş Siófok kortárs mexikói fotóművészetet bemutató kiállítás képeiről kiolvashatóak, közelítésmódjukban egy rendkívül erős kritikai attitűddel dolgozó generáció képét írják körül.
A kiállításon bemutatkozó alkotók témái és látásmódjának gyökerei a kortárs művészeti diskurzusokhoz húznak: beszélnek a valósághoz és realitásokhoz fűződő viszonyukról, kritikai attitűddel közelítenek a nyugati típusú fogyasztói társadalomhoz, a feminizmushoz, saját identitást keresnek, és nyílt őszinteséggel beszélnek Mexikó társadalmi problémáiról, a bűnözéstől a prostitúción át az ország belső és külső migrációs kényszeréig.
A kiállításon szereplő művek látásmódja külön említést érdemel. A képek egy részének a szubjektív dokumentarizmus a jellemző attitűdje, míg másoknak például a fények hangsúlyos használata vagy egyes tárgyaknak, képi elemeknek beemelése révén meseszerű világ, izgalmas metafizikus tartalom lesz az eredménye.
De szinte mindegy is, hogy a valóság vagy a fikció, a mindennapok vagy a víziók, esetleg az álmok felől szövődnek a bemutatott képek történetei. Mindkét irányból kemény, ugyanakkor rendkívül izgalmas kép rajzólódik ki a mai, 21. századi Mexikó fotográfiai életéről. A kiállításra meghívott tizenhárom alkotó új hangon megszólaló művészgeneráció képviselője.
Kiállító művészek: Mauricio Alejo, Fernando Brito, Ana Casas, Livia Corona, Daniela Edburg, Jesus Flores, Adela Goldbard, Lourdes Grobet, Gerardo Montiel Klint, Guillermo Serrano, Kenia Nárez, Mauricio Palos
Kortárs mexikói fotóművészet
2010. június 6. – október 31.
MegnyitóOpening: 2010. június 5. 18:00