A kiállítás koncepciója az idegenség fogalmát, annak személyes és társadalmi aspektusait vizsgálja.
Önmagunk megértése sok esetben társas kapcsolatainkon keresztül, a társadalmi struktúrák megismerésével, felhasználásával vagy éppen azok felülírásával történik. Ki vagyok én? Ki vagyok én mint művész? Mint kurátor, mint egyszerű állampolgár? Az ilyen és ehhez hasonló kérdésekre belső világunk és környezetünk interakcióján keresztül kaphatjuk meg a válaszokat. Ahogy a mondás is tartja: “A másik szemének tükrében láthatod meg önmagad”.
A közelről — távolról fogalompár arra a közeledő vagy távolodó mozdulatra is utal, amelyet egy festmény vagy más alkotás megfigyelésekor teszünk. A távolság változtatásával észleljük csak teljes valójában a tárgyat, közelről a részleteket, az ecsetkezelést, távolról az összképet, esetleges bekapcsolódását a környezetbe. A galéria a távolság letapogatásával diszkurzív térré alakul, ahol nemcsak közös alkotások jönnek létre, hanem egyes munkák gondolati síkon is közeledhetnek egymáshoz.
Kiállító művészek: Bálint Ármin, Benkovics Virág, Horniák Julián, Pais-Horváth Júlia, Réti Virág, Rojas-Nagy Réka Miranda, Sléder Fanni, Szalóczy-Csuha Gyula, Tolnai Zsigmond
Kurátorok: Loj Bianka Boglárka, Keszegh Ágnes
A kiállítás a Magyar Képzőművészeti Egyetem három tanszékének együttműködésében valósul meg: Festő Tanszék (Chilf Mária) / Intermédia Tanszék (KissPál Szabolcs) / Képzőművészet-elmélet Tanszék (Lázár Eszter).