Az egyik mozgóképanyagon dokumentum jellegű felvételek láthatóak, amelyeket a művész Kínában készített az utcán éjjel-nappal pizsamában sétáló emberekről, ami ott szokás (nagyon otthonos). A másik videón három európai lány – Sárosi Anita és két társa – Shanghaiban elindul egy kollégiumból pizsamában a Bundra, a belváros szívébe. A teljes utazást rögzítették: a buszutazást, a sétálást és a végén a megérkezést a Bundra, ahol megrendelésre polaroid fotó készül a lányokról, amit minden turista tipikus emlékként készít/tet magáról ezen a helyen.
A videók a helyi sajátosságokból kiindulva, játékosan mutatnak be egy eseménysort. Az egész utazás és sétálás alatt csak néhány járókelőnek tűnik fel, hogy három fehér leányzó pizsamában sétál Sanghaj belvárosában, hiszen ez ott a lehető legtermészetesebb. A lányok viszont kifejezetten élvezik a helyzetet és vidáman olvadnak a környezetbe, mert pizsamában sétálni tulajdonképpen nagyon kellemes dolog.
Az interaktív, 10 órányi kép- és hanganyagot, ill. szövegeket tartalmazó mű egy audiovizuális kollázs a művész 90 napos kínai utazása során Sanghajban, Tibetben és Pekingben videokamerával rögzített nyersanyagokból, valamint 20 beszámoló- vagy naplószerű levélből. A kollázsban a néző/felhasználó szabadon vándorolhat, eldöntheti, hogy mit szeretne megtudni és a tartalom mely részei érdemesek a számára az alaposabb elmélyülésre. Ha pl. valakit a suzhoui Unesco által védett régi kínai kertek érdekelnek, nem kell végignéznie a Tibetben felvett anyagokat, vagy ha valaki a kínai hétköznapi élet iránt érdeklődik, nem szükséges a Putuo szigeti buddhista kolostorokban készült felvételeket néznie, mint egy lineáris szervezésű film esetén.