A kiállítás kormányok, vállalatok vagy egyes emberek napi kommunikációs adatainak világméretű tömeges megfigyelését vizsgálja abban a kontextusban, hogy a fotográfia hogyan lehet egyszerre a megfigyelés eszköze és a megfigyelés negatív hatásait feltáró mű. Ez a fajta tömeges megfigyelés, az így gyűjtött és felhasználható információk könnyen az elnyomás és diszkrimináció eszközeivé válhatnak és a magánélethez való jogunkat is veszélyeztetik.
A tíz művész a műholdas képtől a street view-ig terjedő különféle képek felhasználásával és különböző módon mutatja be, hogy a megfigyelési kultúra hogyan mossa el a magán- és a közszféra közti határt. A technológia fejlődésével mindinkább megfigyelhetőek lesznek napi interakcióink, és e projektek azt a fontos kérdést feszegetik provokatív módon, hogy mi a szerepe a magánszférának alapvető szabadságunk és jogaink megóvásában.
Az alkotók: Mari Bastashevski & Privacy International, Edu Bayer, Josh Begley, Paolo Cirio, Hasan Elahi, Andrew Hammerand, Mishka Henner, Simon Menner, Julian Roeder, Tomas van Houtryve
Megfigyelés a fotográfus szemével
2015. október 15. – december 8.
MegnyitóOpening: 2015. október 14. 18:00