Nyitókiállítás

2003. február 23. – március 14.
MegnyitóOpening: 2003. február 22. 18:00


Bár a kiállításon látható műalkotások szerzőinek életkora, a művek koncepciója és technikája egészen különböző, egymás mellé rendelésükkel az acb galéria meghatározza a kortárs muvészetnek azokat a tartományait, amelyet képviselni kíván.

Bemutatjuk Ádám Zoltán nagy sikerű, a Műcsarnokban 2001-ben kiállított tibeti portréi után festett, cigány arcképeket ábrázoló festményeit és akvarelljeit.

Braun András 2002-ben készült képei egyenes folytatásai és egyben továbbfejlesztései a tőle jól ismert dinamikus optikai világnak.

Előd Ágnes mint a fiatal szobrászgeneráció képviselője a tömegmédiára utaló, annak témáit, formáit és technikáit felhasználó tárgyakkal és nyomatokkal szerepel a kiállításon.

Csörgő Attila házilagos technikával megvalósított, a geometria és a kinetikus szobrászat legjobb hagyományait folytató mobil alkotást mutat be. A művész, aki az 1999-es Velencei Biennálé résztvevője volt, a Skuc Galerija (Ljubljana) hozzájárulásával szerepel a kiállításon.

A Kisvarsó művészduó (Gálik András és Havas Bálint) – akik a 2003-as Velencei Biennálén képviselik Magyarországot – nagy feltűnést keltett művészi programjának újabb darabját láthatjuk a kiállításon.

Bemutatjuk a digitális technológiával kollázsokat készítő Komoróczky Tamás új nyomatait és videóművét. Hasonló anyaggal szerepelt a 2001-es Velencei Biennálén.

Németh Hajnaltól szintén új videómunkát, valamint egész falat beborító tapétát láthatunk.

Szarka Péter alkotásai számítógépes, háromdimenziós modellezésssel létrehozott képek fotói.

Bemutatkozó kiállításunkon szerepel a Telekommunikáció Nemzetközi Paralel Uniója (St.Auby Tamás) 1992-ben kivitelezett, A szabadság lelkének szobra 1984 W című monumentális alkotás három verziója (fotó, makett, videó), valamint 19 közép-európai ország új himnuszára tett javaslat a TNPU új CD-jén.

Várnai Gyulától világítódobozokat és fotókat láthat a közönség, valamint bemutatjuk új akusztikus műveit tartalmazó CD-jét.