Munkáim során a tér-idő viszony észlelésének leképezése foglalkoztat. A Möbius mind téma és kiindulási pont 1998 óta része festészetemnek. Korábban Möbius szalagok tükrözése foglalkoztatott, melynek sajátossága abból fakad, hogy a szalag éle egy vonal, ami párhuzamos önmagával. Később egy szalagot hétszereztem, mely egy lépcsőzetes motívumrendszert eredményezett. Ebben a sorozatban felfedeztem olyan paradox tulajdonságokat, melyekkel más geometriai forma kapcsán nem találkozhatunk. A legújabb sorozatom kiindulása egy Napóra, melyet úgy készítettem, hogy a Möbius-szalagot a napóra árnyékvetőjeként állítottam fel. A szalag óránkénti vetülete egy geometriai vonalrendszert eredményezett, ami inspirálta jelenlegi képeimet.
Haász Katalin
Optikai üvegek megmunkálásával, kompozíciók és plasztikák készítésével 1977 óta foglalkozom. Kezdetben használati tárgyakat készítettem, majd fokozatosan tértem át az egyedi formatervezésre, melyben számos sikert értem el, elsősorban szakmai- és sportdíjak tervezésében és kivitelezésében. Az elmúlt időszakban elsősorban egyedi üvegplasztikákat terveztem és készítettem. Szárnypróbálgatásaimat Bohus Zoltán, Horváth Márton és Péter Vladimir segítette. Első önálló kiállításom Kockázat címmel 2004-ben került megrendezésre az Üvegpiramis Galériában. Ez a kiállítás mérföldkő volt számomra. Rájöttem, hogy képes vagyok olyan alkotásokat létrehozni, amelyek félreérthetetlenül az enyémek, csak rám jellemzőek. Ezen az úton haladva az üvegszobrászat irányába mozdultam el. A geometrikus, absztrakt formákat – kihasználva az optikai üvegek és a megmunkálási technikák sajátosságait – igyekszem új tartalommal gazdagítani. Fontos állomásnak tekintem, hogy 2007-ben bemutató előadást tarthattam munkáimról a sanghaii Képzőművészeti Egyetemen. Itthon már öt éve önként vállalt feladatként segítem a MOME üveg szakos hallgatók elméleti és gyakorlati képzését.
Botos Péter
Korai organikus indíttatású műveim az évek során egyre inkább geometrizálódtak, a látványelvű – építészeti alaprajzokat is ábrázoló – monokróm képeim idővel egyre konkrétabbá, színesebbé váltak. Érdeklődésem az additív struktúrák felé irányult, melyben a tárgyszerűség képi felfogása találkozik az általam használt színstruktúrák optikai hatásával. Munkáimban a konkrét festészet tárgyi elemeit ütköztetem a geometrikus festészet optikai jelenségekkel foglalkozó ágának játékosságával. Célom a különböző valóságszintek találkozásának feszített, harmonikus megjelenítése.
Halmi-Horváth István
Retina
2012. november 9. – december 1.
MegnyitóOpening: 2012. november 8. 19:00