A montreali Occurrence és a karlsruhei Zentrum für Kunst und Medientechnologie (ZKM) után Budapesten látható a Rezonancia. Elektromágneses testek című kiállítás. A projekt célja felfedezni a láthatatlan, de észlelhető anyagi erők természetét, a vibráló energiák környezetünkre és az emberi testre gyakorolt hatását. Nikola Tesla születésének 150. évfordulója alkalmából olyan művek láthatóak, melyek, reagálva Tesla úttörő találmányaira, a rezgés, az elektromosság és az elektromágnesesség elvein alapulnak.
Jean-Pierre Aubé Az elektromágneses tér erejének kikémlelése című installációja folyamatosan figyeli a kiállító intézményben létrejött elektromágneses teret, majd az adatokat hangszórókba továbbítja, bemutatva az állandóan körülöttünk lévő elektromos szennyezést. Norman White saját életét élő robot-szobra, az Abakusz, Paulette Phillips videófilmje, A csábító harmadik vagy Catherine Richards Lepel/Gubó 2000 című interaktív installációja egyaránt az idegrendszer elektromos aktivitását és a természet transzcendens erőit idézik fel. Marie-Jeanne Musiol Fénytestek című installációja az élővilág energiáit jeleníti meg növények elektromágneses aurájáról készített fotókkal. Az AELab csoport be/folyás című installációja a Tesla-féle nullponti energia elméletet vizsgálja mikroszkopikus és nano szinten.
Az utazó anyag tartalmazza kilenc kanadai művész munkáit, a budapesti helyszínen ez további alkotásokkal bővül ki. A Somlai Fischer-Sjölén-Lundbäck trió Agytükörje egy építész/mérnöki együttműködés eredménye, egy különleges alkotás, melyben a néző testének tükörképe és agyának képe egyszerre látható. Pásztor Erika Katalina Tesla víziójából, a vezeték nélküli telekommunikációból kiindulva egy jövőbeni kép-adatbankot épített fel. A Csiki-Szabó páros FémBőr című installációja a nézők érintéseire egy elektroakusztikus hangszerré válik. A digitális művészet mellett megjelennek a hagyományos képzőművészeti eljárások is, Július Gyula installációja, Szűcs Attila olajfestményei, Kerekes Gábor fotói szintén az elektromos jelenségekkel foglalkoznak. A műalkotások mellett a Magyar Elektrotechnikai Múzeum, az Országos Műszaki Múzeum, a Szerb Fővárosi Önkormányzat, valamint a Zuglói Szerb Önkormányzat gyűjteményébol kölcsönzött tárgyakat is bemutatunk.
Résztvevő művészek:
Gisele Trudel & Stephane Claude (ĆLAB), Jean-Pierre Aubé, Simone Jones, Július Gyula, Kerekes Gábor, Marie-Jeanne Musiol, Pásztor Erika Katalina, Paulette Phillips, Catherine Richards, Jocelyn Robert, Somlai-Fischer Szabolcs – Bengt Sjölén – Danil Lundback, Csiki Csaba – Szabó Péter, Szűcs Attila, David Tomas, Norman T. White
Kapcsolódó programok:
Les Fleurs du Mal bemutatja: THEREMINIAD 7 Tiger Lily
2006. június 21. 20: 00. Ludwig Múzeum, I. emelet, Kék terem
Írta és rendezte: Najmányi László
A zenét írta és előadja thereminen: DJ NoMore
táncolják: Theremin Professzor – Gergely Atilla; Vera Termenova – Sándor Éva
Elektromágneses testek – Művészet és technológia
Nemzetközi szimpózium Nikola Tesla 150. születési évfordulója alkalmából
2006. június 22. Ludwig Múzeum, Előadóterem
10:00 – 18:30.
Rezonancia. Elektromágneses testek
2006. június 22. – augusztus 27.
MegnyitóOpening: 2006. június 21. 18:00