Az intézményesített gondoskodás mellőzöttjei egy hierarchikus rendszerben találják magukat. Várótermekben és folyosókon várakoztatják őket, elodázzák a panaszaikat, bent tartják vagy átutalják őket… Ha végre szólítják őket, akkor is egy idegen nyelven szólnak hozzájuk, melynek szótárából csak néhány felszólítást értenek. Vetkőzzön le! Húzza ki magát! Sóhajtson mélyeket!
Az intézményesített gondoskodás mellőzöttjei egy függő rendszerben találják magukat. Várakoznak, kiváltanak, ügyelnek, tévednek, fáradnak. A kétszázhármas beteget először, a százhuszonkettest a laborba, a negyvenest hazaküldheti.
Minden látogató rendelkezik egy saját esettanulmánnyal: volt már gondozó és gondozott is; most egyszerre egészségesen és betegen érkezik a kiállítás terébe. A szakmai- és az öndiagnózis állapotközöttiségében várakozva átlapozza a Patika Magazint és megkérdezi a körülötte várakozóktól, hogy ki az utolsó.
A kiállítás panaszokat, diagnózisokat, gyógymódokat fűz egybe és további vizsgálatokat folytat. Mit kezdünk magukkal a várótermekben, kórházakban, szanatóriumokban és rendelőkben megszülető kényszerközösségek tagjaként? Hogyan szerezzük vissza a kontrollt a leosztott szerepek fölött?
A puszta élet szereplői az egészség mítoszában találják magukat. Gyógyulnak, gyógyítanak, receptet írnak fel, ápolnak, gondoznak, kerülik a betegséget.
Ön gyógyít?
Ön gyógyul?
Mi a panasza?
Kiállító művészek: Gál Boglárka, Koltay Dorottya Szonja, Nándori Judit, Szakáli Eszter, valamint a Patika magazin művészei: Boros Simon, Éliás Tamás, Fekete Boglárka, Juhász Veronka, Kassay Júlia, Kovács Angéla, Martonosi Olivér, Matulányi-Szabó Zita, Poór Csenge, Rabi Júlia, Sebők Saci, Somogyi Alíz, Takács Rebeka
A kiállítás kurátorai: Birkás Réka, Domokos Ferenc, Hegedűs Benjámin Jutas, Kiss Enikő, Magyar Míra Mónika, Mátyus Alexa, Mészáros Luca, Nagy András, Szabó Zsinka, Tolnai Eszter, Tomcsányi Sára, Zachar Veronika