A tíz legnépszerűbb magyar politikus démonai, 2007
installáció
Démonai, ha úgy vesszük, mindenkinek vannak, lehetnek. A mű címe egy nyelvi játék: az egyébként jellegtelen „népszerű magyar politikus” jelzős szerkezet egy egyébként semleges kijelentésbe helyezve figyelem-felkeltő hatású, és inspirációs aktivitást vált ki egy egyébként minimalista mű érdekében.
elnézést, 2004
public art projekt
Utoljára tavaly ősszel lehetett négy nagyvárosban találkozni a közlekedési táblákra emlékeztető, de tartalmukban eltérő ELNÉZÉST-táblákkal. A bocsánatkérésnek ez a legegyszerűbb, hétköznapi kifejezésre juttatása Japánban mindennapos, felmérések szerint azonban pl. Németországban már csupán harmad-annyiszor használják ezt a kifejezést, mint Japánban. Magyarországon még ilyen felmérés sem készült, de joggal feltételezhető, hogy mind a magán, mind a közéletben az elnézést-kérés igencsak ritka dolog, és egyáltalán nem mindennapos rutin; holott feltételezhető, hogy nagyjából ugyanannyi okunk lenne embertársainktól elnézést kérni itt, mint Japánban. Valószínű, hogy mind a magán, mind a közéletben sokkal jobban éreznénk magunkat, ha ez a gesztus – saját tévedésünk, tájékozatlanságunk, önzésünk, szűkkeblűségünk belátása -, és az emiatt keletkezett zavar vagy megbántottság felett érzett sajnálkozásunknak gyakrabban adnánk hangot. Nem is beszélve arról, hogy a hiányzó elnézést-kéréseink okozta lelkiismeret-furdalást általában agresszióval, nagyképűséggel, intoleranciával párosítjuk – mind a magán, mind a közéletben.
Tűz a múzeumban, 2009
terv
Tábortűz a Kiscelli Templomtér padlóján: a lehetőségekhez képest maximális méretű tűz, körülötte székek, fölötte perdig a tűz és a tér méretéhez megfelelő (gigantikus) füstelszívó és hővédő rendszer, ami a füstöt és a meleget csöveken keresztül kivezeti a szabadba. A nyitvatartási időben teremőrök, azon túl önként vállalkozók őrzik és táplálják a tüzet, nevük fel van tüntetve.