A weimari ACC Galéria és a Fiatal Képzőművészek Stúdiója Egyesület új képzőművészeti és kutatási projektet kezdeményezett, amelynek célja a rugalmas munkavégzéshez kapcsolódó elképzelések vizsgálata a kortárs magyar és német társadalomban. A projekt a szociológia és a munkapszichológia módszereit alkalmazza a képzőművészet gyakorlatában, társadalomtudományi hátterű kutatók bevonásával.
A német Reinigungsgesellschaft művészcsoport és Erhardt Miklós magyar képzőművész eddigi munkái irányát követve a projekt további kérdésfelvetése, hogy milyen módon jeleníthet meg a kortárs művészet különböző gazdasági folyamatokat, illetve hogyan szolgálhat ismeretekkel különböző társadalmi folyamatok számára.
A projekt hátterét a rendszerváltás utáni magyar és az újraegyesítést követő német gazdasági és társadalmi változások összehasonlítása képezi. Az átformálódó, egyre inkább flexibilissé váló munkafogalom társadalmi szerepét fókuszba állítva a projekt a bizonytalanság generálta rugalmasság és a rugalmasság generálta bizonytalanság dinamikáját igyekszik megragadni, a munka gazdasági és társadalmi szerepének megváltozását, valamint ennek az egyéni identitásokra gyakorolt hatását vizsgálja.
A társadalmi motor
A rugalmas munka nyomában
2007. május 26. – június 23.
MegnyitóOpening: 2007. május 25. 19:00