A fotóval, festészettel, rajzzal, performansz- és videóművészettel foglalkozó Natalia LL (Natalia Lach-Lachowicz) 1963-ban végzett a Wroclawi Állami Képzőművészeti Főiskolán. Kezdettől fogva arra törekedett, hogy olyan jellegzetes, egzisztencialista értékekre hivatkozó, szuggesztív és excentrikus képet alakítson ki magáról, amely mögött mindig az ember áll.
Szerinte a művészet, amit csak szerelemből lehet csinálni, a legfontosabb érték az életünkben. Kiállítása, melynek alcíme: Korlátozás. Territórium. Meghatározás., a létezés magán, közösségi és földrajzi határainak problémáit érinti, aminek része az intimitás tere is.
Natalia LL számára a művészet az egyetlen olyan tevékenység, ami szembeszállhat a (le)pusztulással és a hétköznapok depressziójával, a már-már elviselhetetlennek tűnő félelmekkel. Mintha úszó jégtáblákkal borított vízen igyekeznénk tartani a cselekvéseink által kijelölt helyes irányt. Ebben áll a lét nehézsége. Ugyanakkor ez az, ami megerősít, és amitől szenvedünk.
Natalia LL ars poétikájában a művészet az a mindennapi „cselekvés”, amely képes felismerni, leírni és megörökíteni ezeket az egzisztenciális rezgéseket. A művészet a remény arra, hogy az életnek van értelme. Hogy a létezésnek van értelme.
Natalia Lach-Lachowicz konceptualista ihletettségű művészetfelfogásában a valóságra nyitottság, a művészet reflexiója, az emberi létezés értelmén való töprengés alkot új, érzelmileg intenzív egységet.