Ez a kiállítás kísérlet, vizsgálódás arra nézve, hogy hogyan hat ránk napjaink tárgykultúrája, hogyan viszonyulunk a minket körülvevő tárgyakhoz. A kiállítási anyag összeválogatásakor alapvetően arra voltunk kíváncsiak, hogy a művészek személyes környezetében lévő tárgyak milyen módon kapnak szerepet a művészi munkájukban, a műalkotásokban a közvetlen tárgyi való hogyan transzformálódik át és vesz fel esetleg új formát, megjelenést, vagy nyer más értelmet, jelentést.
Az is fontos kérdés, hogy honnan származnak azok a tárgyak, amelyek direkt vagy indirekt módon beépülnek a műalkotásokba: képviselnek-e valamilyen kulturális utalást, életformát; kapcsolódnak-e valamilyen kulturális közeghez; milyen mértékben reprezentálják a kortárs fogyasztói kultúrát, mennyire használják ennek a vizuális nyelvezetét, megfogalmaznak-e ezzel szemben kritikát vagy éppen elutasítják-e azt, amikor nosztalgikus, régi, személyes vagy társadalmi múltat idéző tárgyakra építenek egy-egy művet.
Kurátori munkánk során arra is választ kaptunk, hogy a pop művészet milyen mértékben van jelen napjainkban, nemcsak idézetként, hanem egy friss, erős, belülről motivált aktuális jelenségként.
Az is nagyon fontos volt számunkra, hogy olyan művészeknek vagy nem-művész kreatív fiataloknak nyújtsunk bemutatkozási lehetőséget, akik még nincsenek jelen a műtárgypiacon, vagy még kevésbé ismertek. Ennek megfelelően a kiállításon résztvevő művészek közül sokan a közelmúltban szereztek képzőművészeti diplomát, de van közöttük iparművész, és street artos, graffitis is.
A kiállítás fontos jellemzője a műfaji és technikai sokszínűség: festmények, szobrok, tárgyegyüttesek, robotok, installációk, videómunkák és divatfotók egyaránt láthatóak a galéria terében.
Babos Bertalan, Batykó Róbert, Fáskerti Zsófia, Horváth Csongor Gergő, Karácsonyi László, Kokesch Ádám, Kovács Tamás, Pintér Gábor, Halász Péter Tamás, Péterfy Ábel, Verebics Ágnes, Je Suis Belle, Nikon
Pop, tárgyak, satöbbi
2007. január 19. – március 2.
MegnyitóOpening: 2007. január 18. 19:00