1956: Odüsszeia – Ata Kandó személyes és kollektív történetei
Ata Kandó (1913-2017) magyar származású fotográfus, akinek munkássága az 1956-os forradalom utáni menekültválságot örökítette meg. Fényképei különösen azokat a gyermekeket állítják középpontba, akiknek sorsát a történelem vihara formálta. Képei egyszerre dokumentálnak és érintenek meg érzelmileg, bemutatva az emberi kitartást és törékenységet.
Bertien van Manen – Téli utazás: Budapest 1975
A nemzetközi dokumentarista fotográfia kiemelkedő alakja, Bertien van Manen 1975-ös budapesti látogatása során készített képeit először a pécsi közönség láthatja. A sorozat betekintést enged a vasfüggöny mögötti élet hétköznapi pillanataiba, amelyeket az alkotó érzékenysége és kíváncsisága tesz különlegessé.
Nádor Katalin – A formák fénye
Nádor Katalint évtizedekig, mint a Janus Pannonius Múzeum műtárgyfotósát, vagy mint a Pécsi Műhely csoport kiállításait és kültéri akcióit dokumentáló fotográfust ismerték; ugyanakkor absztrakt fotográfiái kevés figyelmet kaptak. A kiállítás célja, hogy méltó helyre emelje munkásságát a magyar fotográfia történetében, és bemutassa, milyen egyedi látásmóddal közelített a természetes és épített környezethez.
Göbölyös Luca – Háttér
Göbölyös Luca sorozata egy különleges történeti alapanyagra épül: 19. századi viktoriánus csecsemőportrékra, amelyeken az anyák eltakart alakja csupán háttérként jelenik meg. A művek a láthatóság és láthatatlanság határán mozognak, és mély érzelmi, társadalmi és vizuális asszociációkat keltenek.